وب سایت فرهنگی مذهبی آفاق » مهدویت


[metaslider id=372]

«ظهور»، آغاز تاریخ بشریّت

نویسنده : , موضوع : مهدویت , 3 سال پیش ارسال شده

برخی تصور می کنند ظهور با قیامت هم زمان است، بدین معنا که وقتی امام زمان (عج) ظهور کردند، بلافاصله قیامت برپا میشود. اما آنچه مسلم و قطعی است این است که ظهور امام زمان (عج) و برپایی حکومت عدل الهی، هدف اصلی خلقت آفرینش است، و خلقت جهان از ابتدا تا کنون، مقدمه ا‎‎ی برای رسیدن به این هدف است. هدف نهایى آفرینش، رسیدن به عبودیت و کمال و نزدیکى هرچه بیشتر انسان به منبع تمام کمالات یعنى خداوند متعال است. براى نیل به این آرمان بزرگ باید مقدمات و وسایل آن فراهم گردد. حکومت جهانى امام عصر عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف در پى فراهم آوردن مقدمات تقرب به سوى خداوند و برداشتن موانع از این مسیر است، آن‌چنان که با تحقق حکومت عدل جهانى، اسباب رسیدن به کمال و عبودیت و قرب الى اللّه فراهم مى‌شود و راه براى رسیدن به هدف خلقت هموار مى‌گردد.

{…}

ادامه مطلب
بدون نظر

فاطمه (س) الگوی مهدی (عج)

نویسنده : , موضوع : مهدویت , 3 سال پیش ارسال شده

حضرت مهدی در بیانی شریف می فرمایند که “ان لی فی ابنته رسول الله اسوه حسنه” (الغیبه للطوسی)؛ دختر رسول خدا (س) برای من الگویی نیکوست.

با این بیان کاملا صریح می توان گفت که حضرت مهدی(عج)، ادامه زهرا(س) و آینه تمام نمای اوست. اهداف مهدی(عج) اهداف فاطمه(س) و راه او راه فاطمه و سلوک او سلوک فاطمه است و مهدی باوری بی شناخت فاطمه میسور نیست.

نتیجه ای که از تفکر در آیات ، روایات وتشرفات به دست می آید این است که ارتباطی نزدیک بین حضرت زهرا (س) و حضرت مهدی(عج) وجود دارد، گویی رمز و رازی میان این دو بزرگوار است.

{…}

ادامه مطلب
بدون نظر

غربت منجی بشر در غربت اسلام

نویسنده : , موضوع : مهدویت , 3 سال پیش ارسال شده

بر طبق روایات، حضرت مهدی (علیه السلام) وقتی قیام می‌کند که علاوه بر گروهی خاص که متشکل از افراد قدرتمند هستند و به یاری ایشان اقدام می‌کنند، جوّ عمومی‌ جامعه هم ایشان را پذیرا باشد  و به این ترتیب زمینه پیروزی حق بر باطل، به تمامی‌ فراهم شود. ایشان زمانی شرایط آن انقلاب جهانی را فراهم می ‌بیند که عطش و شیفتگی مردم  به حضور و ظهورش را ببیند، مردم باید گرایش فکری و عملی به حق و حقیقت پیدا کنند و برای پیاده کردن آرمان‌های آن منجی آسمانی در جامعه از خودگذشتگی و جانبازی کنند. در واقع این گونه است که جامعه جهانی برای یک حکومت اسلامی‌ با تمام ابعادش آماده می‌شود و آن را خواهد پذیرفت.

{…}

ادامه مطلب
بدون نظر

اللهم عجل لولیک الفرج

نویسنده : , موضوع : مهدویت , 3 سال پیش ارسال شده

Emam Zaman (59)

دشوارترین زمان دین داری از زبان معصومین علیهم السلام

معصومین علیهم السلام همین عصر و زمان ما را معرّفی می کنند: آن بزرگواران معتقدند که در آخرالزّمان حفظ ایمان از هر عصری دشوارتر و البتّه مزد و پاداشش نیز بیشتر از سایر زمان هاست.

«یکبار رسول خدا صلی الله علیه وآله به اصحاب فرمود شما «اصحاب» من هستید و «برادران» من مردمانی هستند در آخرالزّمان که مرا ندیده اند امّا ایمان آورده اند، برای هر کدامشان پایداری در دین، از به دست خرد کردن خار بیابان در شب تیره، سخت تر است» ( بحار ج۵۲ ص۱۵۳.)

{…}

ادامه مطلب
بدون نظر

۶ ویژگی مهم یاران موعود عصر

نویسنده : , موضوع : مهدویت , 4 سال پیش ارسال شده

وقتى امام زمان عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ظهور نمایند، همه مردم دنیا را مورد خطاب قرار داده، پیام اسلام و عدالت را به تمام افراد ابلاغ مى‌نمایند. در آن هنگام هرکس سخنان حضرت را بپذیرد، جزء یاران وى مى‌شود. لذا در روایات آمده است: کسانى جزء یاران امام مى‌شوند که شبیه خورشید و ماه ‌پرستان بوده‌اند، یعنى تا این حد از خدا و اسلام دور بودند، تا چه رسد به اهل سنت که به خدا و پیامبر اسلام معتقدند. و این یاران ویژگی ها و خصوصیاتی دارند که آنها را از دیگران متمایز می سازد.

{…}

ادامه مطلب
بدون نظر
صفحه 1 از 712345...قبلی »