وب سایت فرهنگی مذهبی آفاق » اگر نشریه هتاک فرانسوی، کاریکاتور شما را کشیده بود، به ظریف اجازه می‌دادید به فرانسه برود؟

وب سایت فرهنگی مذهبی آفاق » اگر نشریه هتاک فرانسوی، کاریکاتور شما را کشیده بود، به ظریف اجازه می‌دادید به فرانسه برود؟اگر نشریه هتاک فرانسوی، کاریکاتور شما را کشیده بود، به ظریف اجازه می‌دادید به فرانسه برود؟

موضوع : سیاسی ، 3 سال پیش ارسال شده

Newspaper142-Link

نماینده تهران در مجلس با انتقاد از سفر ظریف به فرانسه و پیاده‌روی وی با وزیر خارجه آمریکا، گفت: آقای روحانی! اگر نشریه فرانسوی کاریکاتور رئیس‌جمهور ایران را کشیده بود باز هم اجازه می‌دادید که وزیر امور خارجه‌تان به فرانسه برود؟

حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکری شفاهی اظهار داشت: نشریه هتاک فرانسوی به رسول خدا توهین می‌کند و بعد از آن نخست‌وزیر فرانسه بعد از جلسه هیأت دولت تصویر توهین‌آمیز را رو به دوربین‌ها می‌گیرد، همچنین دولت فرانسه از آن نشریه حمایت مالی می‌کند. تصویری توهین‌آمیز که در تیراژی بالغ بر پنج میلیون نسخه به پنج زبان به چاپ می‌رسد.
وی افزود: در این شرایط وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اول با یک جانی به نام «جان کری» پیاده‌روی می‌کند و بعد می‌گوید آقای «کری» پیشنهاد کرد که من به فرانسه بروم، آن هم درست در زمانی که دولت فرانسه از این هتاکی در حال حمایت بوده است، ما را چه می‌شود؟! کجاست عزت و غیرت؟!
نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش با خطاب قرار دادن رئیس‌جمهور، تصریح کرد: آقای روحانی اگر مجله هتاک شارلی‌ابدو به جای تصویر توهین‌آمیز رسول خدا، کاریکتاتور رئیس‌جمهور ایران را کشیده بود و دولت فرانسه از آن کاریکاتور حمایت کرده و نخست‌وزیر ملعون فرانسه آن را به سمت دوربین‌ها گرفته بود، باز هم شما اجازه می‌دادید که وزیر امور خارجه‌تان به فرانسه برود؟؟!
در در پایان خاطرنشان کرد: ملت ایران! آیا آقای ظریف نباید عذرخواهی کند؟ برادری می‌گوید زمان شاه آمریکایی‌ها به شاه ما اجازه نمی‌دادند که با سفیر آمریکا ملاقات کند اما در این ۳۵ سال، ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌داد، در این ۲ سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟! والا اگر بمیریم جا دارد.
پس از پایان تذکر رسایی، نمایندگان شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر فرانسه» سر دادند.

فارس نیوز

این مطلب توسط admin ارسال شده :
طراحی و اجرا : نایت اسکین

خانه | English | تماس با ما

تمامی حقوق مطالب برای وب سایت فرهنگی مذهبی آفاق محفوظ است ، طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد