وب سایت فرهنگی مذهبی آفاق » شعار مرگ بر اسرائیل در ۷۷۰ شهر کشور طنین‌انداز می‌شود

وب سایت فرهنگی مذهبی آفاق » شعار مرگ بر اسرائیل در ۷۷۰ شهر کشور طنین‌انداز می‌شود


[metaslider id=372]

شعار مرگ بر اسرائیل در ۷۷۰ شهر کشور طنین‌انداز می‌شود

موضوع : سیاسی ، 4 سال پیش ارسال شده

شعار مرگ بر اسرائیل در ۷۷۰ شهر کشور طنین‌انداز می‌شود/ اعلام مسیرهای ۹ گانه راهپیمایی در تهران

رئیس ستاد انتفاضه و قدس گفت: امسال در ۸۰ نقطه مختلف جهان راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار خواهد شد و در ۷۷۰ شهر کشور ما نیز که در آنها نماز عبادی ـ سیاسی جمعه برگزار می‌شود، شاهد راهپیمایی خواهیم بود.
رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس صبح امروز (سه‌شنبه) طی یک نشست خبری به برنامه‌های راهپیمایی روز جهانی قدس امسال پرداخت.

شریف در ابتدای سخنانش کشتار دسته جمعی مردم مظلوم غزه توسط صهیونیست‌های غاصب در چهارده روز گذشته را به جامعه بشری تسلیت گفت و اظهار داشت: در این مدت پیش از۵۵۰ نفر شهید ۳۵۰۰ نفر مجروح و بیش از صد هزار نفر از خانه و کاشانه خود آواره شده اند، هم چنین بیش از ۵۰ هزار منزل مسکونی تخریب شد؛ و تمامی این فجایع در جغرافیایی کوچک و در پیش چشمان افکار عمومی جهانیان رقم خورد.

رییس ستاد انتفاضه و قدس ضمن ابراز تاسف برای همه رهبران اروپایی مدعی حقوق بشر، آمریکایی های مدعی سردمداری دموکراسی در دنیا و رهبران کشورهای عربی که با سکوت ومماشات نظاره گر قتل عام ملت فلسطین هستند گفت: درود و سلام خالصانه همه مسلمانان و آزادی خواهان تقدیم به ملت غزه که در ماه رمضان جهاد فی سبیل الله را در مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: جوانان کشورهای اسلامی و انقلابیون عالم به رزمندگان جهاد اسلامی و حماس افتخار می‌کنند و در برابر عزم و اراده آنها سر تعظیم فرود می آورند که با اتکا به نفس و توجه به آموزه‌های دینی در اوج تحریم‌ها از همه مدعیان حمایت دست کشیدند و با اتکا به توانمندی خود توانستند در برابر پنجمین ارتش مجهز منطقه مقاومت جانانه‌ای از خود نشان دهند و ناقوس شکست ناپذیری ارتش صهیونیستی را که مهمترین مؤلفه امنیت این رژیم است را برای بار سوم به چالش بکشند.

شریف از روز قدس به عنوان یادگار ماندگار امام راحل(ره) در ۳۶ سال قبل و مطالبه رهبر معظم انقلاب در سالیان گذشته نام برد و اظهار داشت: ملت ایران در سالیان گذشته همواره دومین راهپیمایی بزرگ و سطح ملی خود را به حمایت از ملت فلسطین برگزار می کنند و با حضور انبوه، متراکم، با انگیزه و با طراوت خود هر سال خون جدیدی را در رگ های امت اسلامی در حمایت از فلسطین می دمند.

وی خاطر نشان کرد: محصول این حضور میدانی و استقامت و شجاعت وصف ناپذیر در اعلام حمایت از فلسطین تفکر انقلاب اسلامی را در بطن جهان اسلامی نهادینه کرده است.

رییس ستاد انتفاضه و قدس در ادامه زنده و پویا شدن مسئله فلسطین، قرار گرفتن آموزه های دینی به عنوان محور اصلی مبارزات مردم فلسطین، تولید قدرت برای جبهه حامی فلسطین و پشتیبانی سازی حمایت افکار عمومی ملل آزادی خواه جهان از آرمان فلسطین را از مهمترین دستاوردهای نامگذاری روز قدس برشمرد و اظهار داشت: بازگشت روحیه اعتماد به نفس در ملت فلسطین برای تداوم مبارزه، ظهور رهبران شایسته و تاثیرگذار در روند حرکت ملت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی، ایجاد انگیزه و روحیه مقاومت در جامعه فلسطینی به ویژه در نسل های سوم و چهارم پس از اشغال، محصور شدن رژیم صهیونیستی در محدوده سرزمین های اشغالی و دست کشیدن از استراتژی از نیل تا فرات و احداث دیواره حائل پیرامون خود را از دیگر دستاوردهای نامگذاری روز قدس می‌باشد.

شریف تحمیل شکست های نظامی خفت بار و فرو ریختن ابهت ارتش رژیم صهیونیستی را از دیگر دستاوردهای روز قدس برشمرد و تصریح کرد: بستر سازی برای آگاهی و بیداری ملت ها در جغرافیایی فراتر از ممالک اسلامی و ظهور نهضت های اعتراضی علیه نظام سلطه همچنین بر‌ملا شدن روند ثبات و افول رژیم صهیونیستی، شفاف و مشخص شدن جبهه حامیان واقعی ملت فلسطین از حامیان دروغین آن و ایجاد وحدت و یکپارچگی در ملت فلسطین و خروج از جزیره‌ای عمل کردن بخش دیگری از دستاوردهای روز جهانی قدس است.

رییس ستاد انتفاضه و قدس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امسال در ۷۷۰ شهر ایران اسلامی شاهد برگزاری راهپیمایی روز قدس خواهیم بود گفت: علاوه بر ایران امسال در ۸۰ نقطه مختلف جهان راهپیمایی روز قدس برگزار خواهد شد.

شریف با اشاره به حضور اصحاب رسانه در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: امسال بیش از ۳۳۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی راهپیمایی روز جهانی قدس را انعکاس می دهند که از این بین ۲۱۰ عکاس و خبرنگار خارجی حضور دارند.

شریف در ادامه با بیان اینکه امسال روز قدس در شرایطی برگزار می شود که شاهد تلاقی ظلم مضاعف صهیونیست ها در نوار غزه با فتنه داعش در عراق و سوریه هستیم گفت: به طور قطع ملت های مسلمان در می یابند که فتنه داعش، القاعده و تکفیری ها برای انحراف افکار عمومی از توجه به مردم فلسطین و سمت گیری همه توان ها به سمت رژیم غاصب صهیونیستی است.

وی افزود: این اتفاق فتنه ای است که توسط نظام سلطه برای درگیر ساختن ملت های اسلامی در کشورهای اسلامی طراحی شده تا بستری برای تهاجمات ددمنشانه صهیونیستها درفلسطین فراهم شود.

رییس ستاد انتفاضه و قدس سردمداران رژیم صهیونیستی را فاقد عقل استراتژیک خواند و اظهار داشت: اراده خداوند بر این است که حق مظلوم از ظالم ستانده شود؛ برآورد سردمداران رژیم صهیونیستی این بود که با وجود اینکه کشورهای اسلامی هر کدام به دلایلی با خود درگیر هستند و دولت کودتایی مصر نیز حداکثر ظلم را در این مدت به مردم مظلوم فلسطین روا داشته بهترین فرصت تاریخی در این مقطع در اختیار آنها قرار گرفته است، اما ملت فلسطین و رهبران آن با درس گیری از تجارب گذشته و بهره گیری از تجارب و حمایت حامیان واقعی خود آمادگی بیش از انتظار صهیونیستها را از خود بروز دادند.

شریف با تاکید بر اینکه برد، تعداد و دقت موشک های مقاومت مبین آمادگی و عزم راسخ رزمندگان برای دفاع از خود است گفت: مردم غزه مردمی فاقد ارتش‌اند که مظلومانه قربانی می‌شوند و جامعه جهانی باید به این پرسش پاسخ دهد که چگونه ملتی بی دفاع آماج سهمگین‌ترین حملات قرار گرفته است.

وی افزود: همه آزادی خواهان و افکار آگاه جهان حق می دهند که ملت فلسطین در اوج محرومیت و محدودیت از خود دفاع کند.

رییس ستاد انتفاضه و قدس با اشاره به برنامه های این ستاد به منظور برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: برپایی ایستگاه های فرهنگی در مسیرهای راهپیمایی سراسر کشور، استقرار صندوق های جمع آوری کمک به مردم غزه در مسیر راهپیمایی ها توسط کمیته امداد امام خمینی(ره)،گردهمایی بزرگ سینماگران در حمایت از مردم غزه روز چهارشنبه در فرهنگسرای شفق، گردهمایی هنرمندان در حمایت از مردم غزه با عنوان «غزه تنها نیست» در تالار اندیشه حوزه هنری، اعزام بیش از ۵۰ سخنران سطح ملی برای مراکز استانها وشهرهای پر جمعیت کشور و برنامه ریزی به منظور دیدار اعضای ستاد با مراجع عظام تقلید را از جمله برنامه‌های ستاد انتفاضه و قدس در مراسم روز قدس امسال است.

وی افزود: خرسندیم که ریاست محترم جمهور به همه وزرای کابینه دستور دادند که تمامی توان و امکانات لازم را برای کمک به مردم غزه به کار گیرند؛ به ویژه وزیر محترم بهداشت که برای پذیرش و کمک به مجروحین فلسطینی اعلام آمادگی کرده است و کمک های مردم می‌تواند در تامین بخشی از نیاز دارویی و غذایی این ملت مظلوم موثر باشد.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شروع مراسم راهپیمایی در تهران را ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح روز جمعه اعلام کرد.

شریف در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا ستاد انتفاضه و قدس تا کنون اقدامی برای رساندن دارو و مواد غذایی به غزه داشته است اظهار داشت:ما در مورد ارسال دارو مواد غذایی و اعزام پزشک اعلام آمادگی کرده ایم همچنین در بخش ستاد خارجی که با مسئولیت وزرات خارجه است جلسه متعددی به منظور نحوه کمک رسانی به مردم غزه به ویژه در حوزه دارویی انجام و همه راه کارهای ممکن بررسی شده است همچنین آقای ظریف تماسی با مصری ها برای بازکردن گذرگاه رفح داشتند که از نتایج آن مطلع نیستم اما امیدواریم فشار افکار عمومی موجب شود رژیم غاصب صهیونیستی اجازه رسیدن کمک به مردم غزه را بدهد.

وی در پایان شعار محوری روز قدس را «روز جهانی قدس، تمرکز بر آرمان فلسطین، پشتیبانی از مردم غزه، برائت از فتنه صهیونیستی داعش و بیزاری از رژیم اشغالگر قدس» اعلام کرد.

به گزارش فارس، مسیرهای نه‌گانه راهپیمایی روز جهانی قدس که قرار است در تهران از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح شروع شود به شرح زیر است:

مسیر شماره یک: مسجد امام حسین(ع)، میدان امام حسین(ع)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره دو: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره سه: مسجد دارالاسلام، میدان منیریه، خیابان ولیعصر، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره چهار: مسجد امام زمان(عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره پنج:‌مسجد حضرت ابوالفضل، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره شش: مسجد المهدی، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره هفت: مسجد الجواد، میدان هفتم تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولیعصر(عج) بلوار کشاورز، دانشگاه تهران.

مسیر شماره هشت: مسجد امام جعفر صادق، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره نه: مسجد حضرت امیر،‌خیابان کارگر شمالی،‌میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

این مطلب توسط admin ارسال شده :