وب سایت فرهنگی مذهبی آفاق » با خودت مهربان باش

وب سایت فرهنگی مذهبی آفاق » با خودت مهربان باش


[metaslider id=372]

با خودت مهربان باش

موضوع : دین و اندیشه ، 4 سال پیش ارسال شده

در زندگی بارها اتفاق افتاده شما سرمایه گذاری در کاری به ظاهر سودمند را در اولویت اهدافتان قرار می دهید و درآمد خوبی هم کسب می کنید اما این اقدام الزاما به خوشحال تر شدنتان نمی انجامد.شاید شما هم با آموختن این هفت درس، همزمان خوشحالی و موفقیت در کار را تجربه کنید و به نوعی دگرگون شوید.

۱. خود یاری

با خودتان مهربان باشید؛ به ویژه هنگامی که احساس بدی دارید. اگر یاد بگیرید چگونه بدون احساس تنفر از خودتان، شکست را بپذیرید، قطعا بزرگ ترین درس زندگی تان را خیلی خوب فرا گرفته اید. خودیاری به شما فرصت بازگشت سریع از شکست ها و جست و جوی فرصت های جدید بدون هراس از قدم زدن در راه قبلی را می دهد.

۲. آینده خودتان را ببینید

بهترین راه برای دیدن خودتان در آینده، شفافیت و دیدی واقع بینانه از آن چیزی است که رویایتان محسوب می شود. اگر این قدم را بردارید به راحتی می توانید خودتان را در آینده ببینید. اگر می خواهید در موقعیتی خاص باشید، خودتان را در آن شرایط تصور کنید.

۳. تقدیر و قدردانی

اگر از آنچه هستید راضی باشید در آینده کسی خواهید شد که الان آرزویش را دارید. رضایت و قناعت شما را به مکان های غیر قابل باوری می رساند؛ فرصت هایی پیش پای شما قرار می گیرد که روزهای اول اصلا انتظارش را نداشتید.

۴. صداقت و صبر

بیشتر اوقات با کمترین میزان صبر، خواهان موفقیت در سریع ترین زمان ممکن هستیم. وقتی دچار ترس و استرس می شوید در موقعیتی منفعلانه گرفتار می شوید و کارایی هایتان به حداقل می رسد. عجله همیشه به شما ضربه می زند؛ صبر و تامل و اعتقاد به کاری که انجام می دهید موفقیت را رقم می زند.

۵. تمرین تمرکز

در این روزهایی که پرمشغله بودن، شما را مهم تر جلوه می دهد تمرکز روی حرفه و تخصص خیلی بیشتر از سرک کشیدن به همه کارها، باعث موفقیت می شود. همین الان تصمیم بگیرید از کارهای فرعی مانند چک کردن ایمیل در ساعات کاری پرهیز کنید چون عدم تمرکز راحت ترین راه برای زمین خوردن شما و یک شرکت است. نتایج یک تحقیق نشان داده وقتی در حال انجام چند کار همزمان هستید، بهره هوشی شما ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش می یابد.

۶. از قلبت پیروی کن

عده زیادی از ما زمان زیادی را صرف اثبات خودمان به دیگران می کنیم. شاید در کوتاه مدت از تایید شدن توسط دیگران خشنود شویم اما این احساس خوب مدت زیادی دوام نمی آورد. بهترین راه برای رسیدن به موفقیت، عمل به خواسته های قلبی است؛ وقتی قصد اتخاذ تصمیمی را دارید به قلبتان رجوع کنید، چه آن تصمیم مهم باشد و چه بی اهمیت.

۷. افکار، مولد واقعیت ها

شما آن چیزی می شوید که فکر می کنید، پس هر چقدر مثبت تر بیندیشید، مثبت تر جلو خواهید رفت. اگر تصور می کنید در شغل فعلی ناموفق هستید، مطمئن باشید با این طرز تفکر در هر نقطه دیگری هم ناموفق هستید. چنانچه واقع بین باشید و در اصلاح اشتباهتان بکوشید، قطعا نتایج مثبتی می گیرید.

در پایان…

حتما لازم نیست این درس ها را سر کلاس بیاموزید. این امکان، به صورت رایگان در اختیار همه قرار دارد؛ استارت کوچکی بزنید، زندگی تان را دگرگون کنید و نتایجش را ببینید. هرروزی را که می گذرانید باید همراه با شکرگزاری باشد. قطعا اگر فکر می کنید که دلیلی برای شکرگزاری نیست به این فکر کنید که زنده هستید و می توانید هرکاری که می خواهید با زندگی تان انجام دهید.به این فکر کنید که حتما در زندگی شما نکات زیادی هست که باید برای آنها خوشحال باشید. کافی است کاغذی بردارید و هرچیزی را که فکر می کنید در زندگی تان ارزش دارد بنویسید، آن وقت می بینید که باید شکرگزار باشید.

این مطلب توسط admin ارسال شده :